Prodoral R6-1

Gaz ziemny jako powszechnie stosowane źródło energii jest paliwem konkurencyjnym cenowo wobec innych nośników. Do jego ujemnych cech można zaliczyć możliwość tworzenia z powietrzem wybuchowych mieszanin. Dlatego istotne znaczenie mają okresowe przeglądy oraz właściwa renowacja instalacji gazowych.

Dawniej połączenia gwintowane uszczelniano farbą miniową i pokostem, które wysychając zmniejszały nawet dziesięciokrotnie swoją objętość. Także po zmianie gazu sztucznego na wysokometanowy gaz ziemny następowało wysuszanie złączy. Powodowało to lawinowe powstawanie nieszczelności wewnątrz budynków. Aktualnie rozprowadzany gaz stawia znacznie wyższe wymagania dla technologii łączenia, materiałów uszczelniających, wykonawców i użytkowników. Problem nieszczelności instalacji gazowych jest zatem dzisiaj szczególnie aktualny.

PRODORAL R6-1 to metoda, dzięki której bez demontażu istniejących przewodów można zapewnić na wiele lat stuprocentową szczelność wewnętrznej instalacji gazowej.

Nasz Zakład od 1995r. oferuje unikalną technologię uszczelniania instalacji gazowych od wewnątrz bez konieczności ingerencji mechanicznej w remontowaną instalacje. Technologia ta nie jest uciążliwa dla użytkowników gazu – mieszkańców, ponieważ odbywa się bez męczących prac spawalniczych, murarskich, malarskich, naprawczych. Jest szybsza w wykonaniu i dużo tańsza od wymiany instalacji. Pozwala wyeliminować wszystkie nawet trudne do lokalizacji ubytki gazu. Mieszanka polimeryzująca jest nowoczesnym produktem chemicznym nie zawierającym szkodliwych rozpuszczalników.

Żywotność !

Testy oraz badania przeprowadzane w ciągu ponad 30 LAT DOŚWIADCZEŃ – stosowania polimeru PRODORAL R6-1 wykazały 100% SZCZELNOSĆ uszczelnianych instalacji.

Cechy dodatkowe

  • BRAK WIDOCZNYCH OZNAK PROCESÓW STARZENIA się polimeru,
  • TRWAŁE USZCZELNIENIE PO JEDNOKROTNEJ POLIMERYZACJI,
  • ODPORNOŚĆ NA ODKSZTAŁCENIA SIĘ BUDYNKU I WIBRACJE,
  • BRAK TOKSYCZNOŚCI polimer PRODORAL R6-1 jest substancją fizjologicznie obojętną, na bazie wody, NIE ZAWIERAJĄCĄ ROZPUSZCZALNIKÓW i toksycznych oparów,
  • Polimer NIE POWODUJE KOROZJI doszczelnianej instalacji, a powłoka którą tworzy zabezpiecza instalacje przed jej powstawaniem, co pozwala na stwierdzenie, że technologia ta jest SPRAWDZONĄ ORAZ TRWAŁĄ metodą doszczelnienia instalacji gazowych.

Gwarancja

Na uszczelnienie instalacji gazowych udzielamy wieloletniej gwarancji, która jest oparta na ponad 30 letniej praktyce. Instalacje które zostały doszczelnione w tym okresie zostały poddawane ciśnieniowym próbom szczelności i za każdym razem wynik był pozytywny.

Po wykonaniu w/w prac doszczelniona instalacja gazowa uzyskuje parametry równe nowo wykonanej instalacji.

Czynności kompleksowego uszczelnienienia instalacji gazowej przy użyciu preparatu PRODORAL R6-1

1. Demontaż gazomierzy i przyborów gazowych oraz czyszczenie instalacji sprężonym azotem.
2. Napełnianie instalacji emulsją uszczelniającą przy użyciu pompy membranowej.
3. Odpowietrzanie przewodów.
4. Zlanie nadmiaru środka uszczelniającego.
5. Suszenie instalacji przy pomocy dmuchawy
Przeprowadzenie próby ciśnieniowej

Po polimeryzacji tworzywo uszczelniające pozostaje trwale elastyczne, nie starzeje się, nie pęka pod wpływem odkształceń konstrukcji budynku, nie pali się, zapobiega powstawaniu ognisk korozji.

Produkt w wielu krajach został przebadany oraz uzyskał aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie.